Prehrana je v poletnih mesecih izjemno pomembna, saj lahko vpliva na naše počutje, energijo in splošno zdravje. V vročih poletnih mesecih je ključnega pomena, da uživamo hrano, ki ima visoko vsebnost vode in nam pomaga ohraniti hidracijo – sadje in zelenjava, kot so lubenica, kumare in jagode. Hrana naj bo lahka in prebavljiva, namesto manj večjih obrokov pa je priporočljivo zaužiti več manjših. Prav tako je najboljše, v kolikor je hrana sveža, sezonska in lokalno obdelana. Sezonsko sadje in zelenjava imajo več hranil in so tudi bolj okusni. Z lokalno hrano pa podpiramo lokalne kmete in zagotavljamo, da je hrana bolj sveža in manj obdelana.


V nadaljevanju vam predstavljamo idejo za osvežujoč in lahek obrok, poln vitaminov!

GRŠKA SOLATA

SESTAVINE:

  • 1 kumara, tanko narezana na polmesece (kumaro prepolovimo po dolžini in jo narežemo na pol-kolobarje)
  • polovica rdeče čebule, tanko narezane
  • 250g češnjevih ali grozdnih paradižnikov, razpolovljenih
  • 130g razpolovljenih Kalamata oliv
  • 170g feta sira, narezanega na manjše kocke

PRELIV:

  • 3 žlice rdečega vinskega kisa
  • sok polovice limone
  • 1 čajna žlička suhega origana
  • sol in poper po okusu
  • 60ml ekstra deviškega oljčnega olja

1. KORAK

V veliki skledi zmešajte kumare, čebulo, paradižnike in olive. Nežno vmešajte feto.

2. KORAK

V manjši skledi zmešajte kis, limonin sok in origano. Dodajte sol in poper. V mešanico med konstantnim mešanjem počasi dolivajte olje, dokler se vse sestavine med seboj ne povežejo.

3. KORAK

Solato prelijte s prelivom in ponovno dobro premešajte.

a

Dober tek!